Ako si zatriediť učebné materiály?

today 21.06.2021

Všetky učebné materiály, ktoré ste si počas školského roka v EduPage vytvorili, môžete použiť aj v ďalších školských rokoch. Ak ste si materiály vytvárali priamo k témam plánu, aj v budúcnosti ich veľmi jednoducho nájdete.

Všetky svoje materiály nájdete kedykoľvek v „Mojej knižnici“, ale nakoniec v nej môže byť materiálov toľko, že sa v nich bude ťažko orientovať. Preto je lepšie zaradiť si každý jeden materiál tam, kam tematicky patrí.

V EduPage máte na zatrieďovanie materiálov efektívny systém. Materiály si môžete zaradiť priamo k témam v TVVP. Sú to témy, ktoré ste si vytvorili a dobre sa v nich vyznáte. Tieto témy počas školského roka aktívne používate, napríklad pri vypĺňaní triednej knihy. Materiály tak máte okamžite poruke. Vyplníte tému v triednej knihe a hneď vidíte vaše poznámky, príklady, odkazy, videá, ktoré k tejto téme môžete použiť na hodine alebo zadať žiakom na DÚ.

Aby bolo zaraďovanie materiálov pre Vás čo najjednoduchšie, dorobili sme možnosť jednoducho potiahnuť materiál z Mojej knižnice do konkrétneho plánu. Všetky materiály, ktoré zatiaľ nemáte priradené k žiadnej téme, nájdete na jednom mieste v Nezaradených materiáloch. Potiahnutím tieto materiály postupne pozaraďujete do správnych plánov. Nakoniec Vám v nezaradených kartách neostane žiadny zabudnutý materiál. Prehľad všetkých svojich materiálov naďalej nájdete v Mojej knižnici a samozrejme v plánoch.

Zanietení používatelia si radi zaradia svoje materiály do štandardov. Je to v podstatne rovnaké, ako zaradiť si materiály do plánu, výhodou však je, že štandardy sú spoločné pre celú školu. Viete si preto ľahko zdieľať materiály s ostatnými učiteľmi. Ak máte viac plánov v rôznych triedach, materiál stačí zaradiť iba raz – do štandardu – a objaví sa vo všetkých plánoch.

Ktorý spôsob zatrieďovania materiálov sa Vám viac pozdáva záleží od konkrétnej situácie. V každom prípade je pre Vás dobré si materiály zatriediť. Či už do plánu, alebo do štandardov.

Na budúci školský rok si pri vytváraní hodín len skopírujete plán z predchádzajúceho roka. Spolu s plánom sa skopírujú aj všetky materiály, ktoré sú k témam plánu priradené. Nemusíte robiť nič ďalšie, ste pripravení na vyučovanie. Už teraz máte vo svojom EudPage možnosť vytvoriť si hodiny do nového školského roka. Aj keď neviete, aká bude v septembri situácia, ste pripravení učiť. Či už v triede, alebo na diaľku.

Ak Vás táto funkcia zaujala, viac informácií o nej sa dozviete v návodoch: Zaraďovanie materiálov z Mojej knižnice do plánu presunom myšou


Súvisiace články

Zálohovanie príprav


Ďalšie články

Zálohovanie príprav

Diplomy

Tlač variantov testov