Prihlasovanie na semináre, krúžky a iné akcie

today 12.05.2016

Teraz je ten čas, keď sa žiaci prihlasujú na voliteľné predmety. Pre Vás (ako človeka, čo to musí vyriešiť) to znamená kopu roboty: Nachystať a vytlačiť papierik každému žiakovi, na ktorom vyznačí, na ktoré predmety sa hlási. Potom rozdať tieto papieriky... žiaci ich dajú doma podpísať rodičom... pozbierať naspäť... zadať do počítača...

EduPage Vám odteraz umožňuje zbaviť sa tejto administratívnej záťaže. Ponúkame Vám nový modul “Prihlasovanie”, ktorý nájdete v menu “Komunikácia”. Tento modul umožňuje škole realizovať prihlasovanie žiakov na semináre, krúžky alebo iné školské akcie online v prostredí EduPage. A Vy so založenými rukami sledujete, ako údaje samé pribúdajú.

Ľahko obslúžite všetky bežné zbery:

  • Stredné školy: prihlasovanie na semináre na budúci rok
  • Všetky školy: voľba etika či náboženstvo, prípadne ak náboženstvo, tak ktoré
  • Základné školy: krúžky, prihlasovanie do družiny
  • Účasť na školskom výlete, ŠvP, ...

Škola zadá pre každú triedu, na ktoré semináre či krúžky sa jej žiaci môžu prihlásiť. Je možné samozrejme pridať aj doplňujúce pravidlá, napríklad že žiak si môže vybrať najviac dva z týchto troch seminárov, alebo že žiak si musí vybrať aspoň jeden z tejto dvojice. Následne škola už iba nastaví dátum, od kedy si žiaci môžu semináre vyberať.

Žiaci sa následne prihlásia svojim menom a heslom, ktoré používajú na prístup do žiackej knižky a zvolia si, na ktoré semináre sa chcú prihlásiť. Je možné aj nastaviť, či výber musí potvrdiť alebo zadať rodič – použitím svojho rodičovského konta.

EduPage automaticky pozbiera prihlásenia žiakov. Ako administrátor môžete údaje prípadne upraviť a vyexportovať na ďalšie spracovanie do Excelu, alebo preniesť do aSc Rozvrhov.

Tento modul môžete využiť aj na prihlasovanie na akcie s obmedzeným počtom miest. Nastavíte, že akceptujete maximálne 20 prihlásených a určíte čas, odkedy sa dá prihlasovať. Systém nedovolí prihlásiť sa viac ako 20 ľuďom a všetci budú mať rovnakú šancu sa prihlásiť.

Čo ďalej?

Veríme, že Vám tento nový modul ďalej pomôže zjednodušiť prácu. Budeme radi, ak nám dáte vedieť akékoľvek Vaše postrehy alebo návrhy na vylepšenie tohto modulu. Budeme ho ďalej vyvíjať podľa Vašich požiadaviek.

Prezrite si rýchly návod ako modul používať: Prihlasovanie sa na výlety, krúžky, maturitné semináre a iné akcie

Prezrite si videonávod: Prihlasovanie
Prezrite si aj ďalšie videá o systéme EduPage: linka.asc.sk/vsetkyvidea

Súvisiace články

Prihlasovanie na akcie v EduPage mobilnej aplikácii


Ďalšie články

Platobný systém prepojený s EduPage

Automatické online zálohy pre systém aScAgenda Komplet

Archivácia výstupov ETK na webe