Rodičovské združenia a konzultačné hodiny

today 24.04.2015
V rámci stránok ascEdupage sme pripravili nový modul na plánovanie rodičovských združení a konzultačných hodín - modul konzultačné hodiny.

Na čo modul slúži?

Častokrát je vhodné, ak sa môže rodič porozprávať s učiteľom o svojom dieťati v súkromí, bez prítomnosti ostatných rodičov. Ak príde na združenie 20 rodičov a každému z nich venuje učiteľ 5-10 minút, tak posledný rodič, ktorý bude na rade, "presedí" (v horšom prípade "prestojí") čakaním pred dverami triedy alebo kabinetu možno aj 3 hodiny. Z pohľadu rodiča je to samozrejme dosť nepríjemné. Všetci to poznáme z čakárne u lekára. V prípade rodičovských združení to však môže byť ešte horšie ako v zdravotníctve, keďže tie začínajú zväčša až neskoro popoludní, kedy sa batéria mobilu pomaly, ale isto vybíja (hlavne vtedy, ak ste doobeda absolvovali návštevu u lekára).

Modul konzultačné hodiny umožňuje naplánovať rodičovu návštevu na presne stanovený čas. Učiteľ presne vie, kto a kedy je prihlásený, nemusí teda čakať v škole na náhodne prichádzajúcich rodičov. Zároveň dopredu vidí, že sa nikto neprihlásil a konzultačnú hodinu môže v takom prípade zrušiť alebo ukončiť skôr.

Ako to v skratke funguje?

 1. Učiteľ, alebo administrátor stránok ascEdupage, zverejní dátum a čas konania rodička / konzultačných hodín (napr. 24.4.2015, 16:00 - 19:00).
  • Nastaví veľkosť časového okna vyhradeného pre jedného rodiča (napr. 10 minút).
  • Je možné nastaviť aj rôzne obmedzenia na prihlasovanie rodičov - odkedy a dokedy je povolené sa na konzultácie prihlásiť resp. aký je maximálny počet rezervácií, ktoré môže rodič v daný deň mať (napr. ak chcete zakázať, aby si jeden rodič rezervoval konzultácie u veľmi veľa učiteľov, a obsadil ich tak ostatným rodičom).
 2. Rodič sa do systému prihlási, zobrazia sa mu zverejnené konzultačné hodiny učiteľov a môže si rezervovať vhodný čas.
  • Systém prehľadne zobrazí voľné a obsadené termíny, rodič si tak vie naplánovať  konzultácie u viacerých učiteľov bez veľkých prestojov.
 3. Učiteľ vidí zoznam rezervovaných termínov, môže si tento zoznam vytlačiť a zobrať so sebou na rodičko.
  • V prípade potreby môže učiteľ (napr. po telefonickom dohovore) rezervovať termín za rodiča.
Výsledkom sú menej nervózni a spokojnejší rodičia a učiteľ má počas stretnutia s rodičmi menej stresu. Modul je okrem rodičovských združení možné použiť aj na plánovanie konzultačných hodín so študentami.

Čo ďalej?

Modul konzultačné hodiny môžete začať používať ihneď. Snažili sme sa ho pripraviť tak, aby bol ľahko použiteľný a zároveň robustný. Ak Vám predsa len niečo v tomto module chýba, alebo máte dobré nápady na vylepšenie, budeme radi ak nám ich dáte vedieť na konzultacie@asc.sk. Modul konzultačné hodiny budeme ďalej vyvíjať na základe Vašich podnetov.

Kliknite sem a pozrite si krátke video ako a kde začať.

Neváhajte si pozrieť aj ďalšie videá o systéme: linka.asc.sk/vsetkyvidea

Ďalšie články

Výsledky maturitnej skúšky

Prihláška na strednú školu

SK alebo SR?